Brandweer Kasterlee is op zoek naar 4 vrijwilligers. Woensdag liep een infosessie. Een 20-tal kandidaten boden zich aan.

De kandidaten kregen een rondleiding in de gebouwen, een uitleg voer de  de doelstellingen, de rechten en plichten van een vrijwilliger. Er volgde ook een uitgebreide demonstratie van de voertuigen, waaronder sinds kort 2 nieuwe aanwinsten : de ladderwagen 30m en een tankwagen.

Het korps van Kasterlee staat onder leiding van Luc Faes, die sinds 1 september 2008 de enige beroepskracht is. Voor de dagdagelijkse leiding wordt de dienstchef bijgestaan door 2 onderluitenanten en een luitenant-korpsgeneesheer.

Het korps is opgedeeld in 2 secties, telkens onder leiding van een adjudant. Eén sectie bestaat uit 2 ploegen die elk geleid worden door een sergeant, bijgestaan door 2 korporaals en een 8-tal brandweermannen.

Tekst en foto's Eric Fels / Nnieuws